Nejčastější dotazy

Dle zákona hradí daň z nabytí nemovitosti vždy kupující. Jedná se o 4 % z kupní ceny nemovitosti, které uhradíte přímo finančnímu úřadu do 3 měsíců od nabytí nemovitosti (s daňovým přiznáním Vám rádi pomůžeme). S touto částkou je tedy třeba při plánování nákupu počítat. V případě financování nákupu nemovitosti hypotečním úvěrem lze tuto částku zahrnout do Vašeho úvěru.

Nabídneme Vám ucelený přehled nabídky většiny bank. Nejde jen o jednorázový poplatek za vyřízení úvěru a jeho „odpuštění“. To nabízí většina bank. Jde o porovnání výše úrokové sazby vč. pojištění, kterému se u většiny bank nevyhnete.. vyšší úrok, ale nižší povinné pojištění může ve výsledku znamenat ušetření i stovek korun měsíčně. Ačkoliv to na první pohled nemusí vypadat. Kromě toho, u nás jsme, v závislosti na Vaší nemovitosti, schopni navíc zařídit odhad nemovitosti zdarma, nebudete platit kolek pro vklad do KN atp. To jsou další tisíce, které ušetříte. Kontaktujte nás, ať máte ucelený přehled.

Toto nedoporučujeme. Všechny kalkulačky dostupné online nezahrnují veškeré detaily k finálnímu vyhodnocení úvěru. Pravděpodobně budete muset stejně zadat svoje osobní a hlavně kontaktní údaje a bude Vám volat zástupce banky, které daná kalkulačka patří, a proces absolvujete v detailu znovu. Máte-li zájem, kontaktujte nás a nezávisle se sejdeme – my Vám nabídneme rovnou pohled na tabulku nabídek přímo pro Vás od většiny bank a tak si uděláte představu, co se Vám vlastně nabízí a zda rezervaci na svou vysněnou nemovitost můžete v klidu uzavřít.

Můžete. V případě družstevního vlastnictví nemovitosti, u které není možný převod do OV, jsme schopni Vám zajistit úvěr až 1.500.000 Kč na její koupi za pomoci úvěru od jedné ze stavebních spořitelen. V případě nemovitosti, kterou je možno do 1 roku převést do OV, není žádné omezení a lze čerpat klasický hypoteční úvěr.

Máme zkušenosti s nemovitostmi, které jsou prodané / koupené i do týdne.. což znamená, že máme vážného zájemce. Je potřeba zdůraznit, že toto záleží na dané nemovitosti a ceně – kterou neurčujeme ani my, ani Vy, ale trh. Pokud do sebe vše zapadne, co spadá do naší kompetence (rezervace, příprava kupní smlouvy, zajištění podkladů, vyřízení financování), jsme schopni připravit v řádu dní. Po úspěšném podpisu smluvní dokumentace už se řídí vše dle legislativy patřičných úřadů – katastrální úřad musí ze zákona 20 dní čekat kvůli příp. připomínkám zúčastěných stran a pak má dalších až 30 dní na vlastní zápis do KN. Většinou to stihne do týdne. Dá se tedy říci, že v ideálním případě je nejkratší možná doba vyřízení transakce kolem 1,5 – 2 měsíců. Samozřejmě, stěhovat či čerpat část prostředků na koupi atd. lze i během této doby.. záleží na dohodě zúčastněných stran a jejich situaci. Zároveň jsou případy, kdy Vám třeba budeme schopni rovnou zajistit investora – celá transakce se urychlí. Zde platí naše: .. vše je o lidech.

Toto je zbytečně medializovaný problém. Pracujeme vždy na základě smlouvy a to výhradně. Smlouva jednoduše shrne podstatné podmínky, které si spolu osobně domluvíme. Nikdy vaši nemovitost ani vás neblokujeme na déle než 3 - 6 měsíců. To je maximální doba, kdy se ukáže, jaký zájem o nemovitost je či se najde potenciální kupec. A zároveň doba, kdy zjistíte, jak pracujeme a jestli vám to vyhovuje. V takovém případě spolu smlouvu příp. prodloužíme (zejména u dražších nemovitostí či komerčních pozemků apod. se doba prodeje většinou prodlužuje). V opačném se smlouva ukončí a můžete nemovitost nabízet jinak a jinde. Kontaktujte nás a na krátké schůzce zjistíme, zda si máme vzájemně co nabídnout a můžeme Vám pomoci.

Jsme malá kancelář, neživíme tedy velkou korporaci. Naše provize jsou individuální, dá se říct, že se běžně pohybují do 3 % z kupní ceny vaší nemovitosti. Nicméně, vždy provizi stanovujeme individuálně, po prohlídce nemovitosti a zjištění Vaší situace a požadavků na prodej.. od roku 2019 je většina našich provizí upravena jednoduše na fixní částku (např. 48 400 Kč u většiny nemovitostí do 2 mil. Kč).  Platíte samozřejmě, až když proběhne transakce (tj. neplatíte nic předem - ani v případě neúspěšného prodeje).

Kontaktujte nás na telefonu nebo emailu a sdělte nám víc detailů. Následně si domluvíme krátkou orientační schůzku u nás v kanceláři, či, v případě prodeje, ideálně přímo v nemovitosti (z kanceláře vám totiž nemovitost určitě přesně neohodnotíme a nenavrhneme nejlepší řešení).

Kontaktujte nás

+420 773 213 237